אמור קנצפולסקי

אמור קנצפולסקי | גלישת גלים

אמור קנצפולסקי נולד בשנת 1962, כבנו של מי שלימים הוגדר כ"אבי הגלישה בישראל" – שמאי "טופסי" קנצפולסקי. כיאה לבנו של אחד המצילים הראשונים בישראל, העביר אמור את ילדותו בסוכת המציל של חוף גורדון וספג את אהבת הגלים ממקור ראשון.

תופעת גלישת הגלים בישראל, החלה במפגש בין ד"ר דוריין פסקוביץ' לטופסי, אשר עבד כמצי בחוף הים בתל אביבי של אותה התקופה. ד"ר פסקוביץ', אשר הגיע לחופשה בישראל עם מספר גלשנים וחלום: להקים את נבחרת הגלישה הישראלית המקצועית הראשונה.

עד אותם הימים, לא היו "מועדוני גלישה" בישראל, ותופעת גלישת הגלים הסתכמה בעיקר בגולשי חסקה ונערים אשר היו "ממירים" קרשי עץ לגלשנים קצרים, ומנסים לזרום באמצעותו על הגלים בחזרה לחוף ("לתפוס גל").
חופי תל אביב, באותם הימים, היו נטולי מזחים ושוברי גלים, מה שאפשר מרחב גלישה גדול מאשר ישנו היום וכמובן – גלים גבוהים וטובים יותר.

את שנות התבגרותו, העביר אמור על הגלים, וצפה בעולם הגלישה הישראלי מתפתח מענף חובבני ואקראי לחלוטין, לקהילה מגובשת. גלשני העץ הפשוטים והארוכים, הפכו לגלשנים איכותיים מחומרים מתקדמים ועמם גם טכניקות הגלישה והמידע אשר הסתנן מחו"ל מדי פעם ובעקבותיו גם הקמת מועדוני הגלישה השונים.
בסוף שנות השבעים, לפני שירותו הצבאי, יצא אמור למסע גלישה ברחבי אירופה ובמהלכו גלש בחופים השונים וספג ידע וניסיון גלישה נוסף אשר לא היה בישראל של אותה תקופה.
לאחר שסיים את שירותו הצבאי, הרחיק אמור לאמריקה, שם גלש בין השאר בבירות גלישה עולמיות כגון קליפורניה והוואי – ממלכת גלי הענק, אשר הפכה ליעד הגלישה האהוב עליו.

מאז ועד היום, לא עזב אמור את הגלשן, והמשיך להפגין יכולות גלישה מקצועיות, בין אם כגולש תחרותי עטור תארים ובין אם כמדריך גלישה המעניק מניסיונו המקצועי והאישי לתלמידיו בגילאים השונים – אשר חלקם הפכו בעצמם לגולשים מובילים בארץ.

את סיפור החיים הזה, אשר הובא כאן בצורה תמציתית, מביא עמו אמור לחברי ותלמידי מועדון הגלישה במבו-סרף, אשר נועד להוות הרבה יותר מאשר מקום איסוף לגולשים ולימוד בסיסי של טכניקות גלישה.

סל קניות

  • אין מוצרים בסל הקניות.